Za Dan učitelja nagrađeno dvoje naših nastavnika među 504 najboljih odgojno - obrazovnih djelatnika

Autor: Marija Vragović, 8. 10. 2020.

Na Svjetski dan učitelja, u ponedjeljak 5.10.2020., Ministarstvo znanosti i obrazovanja drugu godinu zaredom najboljim je odgojno – obrazovnim djelatnicima  dodijelilo nagrade u jednokratnom novčanom iznosu od 10.000 kuna bruto.

Na prigodnoj svečanosti, koja je ove godine zbog epidemioloških okolnosti održana virtualno - online putem, objavljena su i imena 504 odgojno-obrazovna djelatnika iz cijele Hrvatske kojima je ta nagrada pripala. Za nagradu su konkurirali učitelji, nastavnici, odgajatelji, ravnatelji i stručni suradnici iz sustava odgoja i obrazovanja koji su se samostalno, ili predloženi od strane kolektiva, mogli javiti na javni poziv raspisan od sredine svibnja do kraja lipnja ove godine. Prijavilo se ukupno 1769 kandidata, a Povjerenstvo za nagrađivanje izabralo je 504 najuspješnija u protekloj školskoj godini. Najbolji odgojno-obrazovni djelatnici odabiru se prema kriterijima izvrsnosti svojeg rada tijekom proteklih godinu dana. Kategorije uključuju: mentorstvo učenicima, predavanja, radionice i edukacije, rad u stručnim vijećima, udrugama, objava stručnih članaka, nastavnih materijala i obrazovnih sadržaja, projekte, unaprjeđenje rada škole, rad na unaprjeđenju sustava obrazovanja i slično.
Također, aktivnosti "nastavni materijali i obrazovni sadržaji, dijeljenje primjera dobre prakse, primjene inovativnih metoda poučavanja" ove godine uključuju i rad odgojno-obrazovnih djelatnika u nastavi na daljinu čime se istaknuo i nagradio njihov dodatan trud koji su uložili tijekom posljednjih mjeseci u pružanju podrške i omogućavanju nastavka obrazovanja svim učenicima.

Među 504 najbolja je i dvoje nastavnika iz naše škole, Vesna Pisačić, prof. savjetnik i Stjepan Pisačić, prof. savjetnik.

Čestitamo!

« Listopad 2020 »