Posjet djelatnica Zagrebačke banke

Autor: Valentina Buden, 31. 3. 2017.

U sklopu obilježavanja Europskog tjedna novca u utorak, 28. 3. 2017., našu školu posjetile su djelatnice poslovnice Zagrebačke banke u Zlataru, gospođe Tanja Kosovec i Danijela Šćurić. Prezentaciji su prisustvovali učenici 3.u, 4.u i 3.lt razreda, te profesori Diana Javorek i Mladen Pavetić. Predstavnice banke učenicima su pojasnile važnost financijske edukacije, odnosno kako se može upravljati osobnim financijama u srednjoškolskoj dobi. Uz virtualnu prezentaciju detaljnije su upoznale učenike s vrstama računa i kartica, pravilima za sigurno korištenje kartica i sigurnost pri plaćanju na internetu, beskontaktnim načinom plaćanja te važnosti i prednostima štednje od mladih dana. Učenici su posebno upoznati s novom uslugom Zagrebačke banke „Paket za mlade“ te prednostima i pogodnostima otvaranja tekućeg ili žiro računa i korištenja usluge m-zaba mobilnog bankarstva. Učenici su posebnom vježbom na osobnom primjeru izračunavali vlastite prihode i rashode te uvidjeli kako bi štednjom i odricanjem od nekih nepotrebnih troškova mogli ostvariti neke svoje želje (autoškola, novi mobitel, računalo…). Na kraju prezentacije upriličen je i kviz, a učenici koji su najbrže odgovorili dobili su prigodne nagrade.

Učenici i djelatnici Srednje škole Zlatar zahvaljuju na angažmanu djelatnicama poslovnice Zagrebačke banke, Ispostave Zlatar.

« Kolovoz 2017 »