Sjajni rezultati na državnoj maturi

Autor: Marija Vragović, 23. 7. 2021.

Svake godine u srpnju postoji dan koji najviše očekujemo, uzbuđeni smo zbog njega, ali i strepimo. Dan objave konačnih rezultata mature važan je dan za naše učenike, stoga smo posebno sretni i srce nam je puno kada vidimo njihove rezultate.

Ova je generacija pokazala što sve može i s pravom možemo reći da su zaslužili samo najbolje. Tako je dvadeset i osam maturanata iz svih naših četiriju smjerova napisalo ispite državne mature u deset posto (2%, 5% i 10%) najboljih u državi, dok je njih osam to postiglo u više od jednog predmeta.

Od ukupno 44 učenika opće gimnazije, koji na ovaj način završavaju svoje srednjoškolsko obrazovanje, njih 23 ušlo je u deset posto najboljih najmanje s jednim, a neki čak i s četiri predmeta. Takav rezultat pokazuje da ih je više od polovice pokazalo iznimno znanje.

Jadranka Bingula četiri je predmeta riješila na zavidnoj razini unutra deset posto najboljih, na tri ispita izvrsne su se pokazale Lana Ožvald, Monika Petanjek i Marta Benković, a Lara Pugar, Iva Mikulec, Slavko Mikulec i Josip Kuljak su po dva ispita odlično riješili.

Sjajni su bili i Karlo Galunić, Iva Mikulec, Dominik Bartolin, Ana Bartolović, Nikolina Kožić, Ana Futivić, David Martinuš, Lana Orsag, Gabrijela Pavlić, Ana Pelko, Nikola Biškup, Filip Bratković, Alen Grabušić, Jurica Kunić, Dora Martinuš, Anamarija Mrkoci, Ivona Piščak, Tomislav Prlić, Fabijan Rogan, Paula Šajnički i Juraj Tušek s jednim ispitom unutar deset posto najboljih.

Ponosni smo na njihove rezultate i više nego što to oni možda znaju. Ovim im putem čestitamo na velikom uspjehu!

« Rujan 2021 »