Online panel-diskusija "jesmo li klimatski pismeni?"

Autor: Lidija Pelko, 26. 3. 2021.

„Jesmo li klimatski pismeni?“

Učenici 1.g razreda sa svojom profesoricom engleskog jezika Jasnom Polanović sudjelovali su 25.3. na online panel-diskusiji „Jesmo li klimatski pismeni?“ o edukativnim alatima za obrazovni sustav, lokalnu samoupravu i druge sektore te o učinkovitosti neformalnog obrazovanja o klimatskim promjenama.

Događanje je organizirano u sklopu projekta ''CO2go - Priče o klimi'' koje udruga Tatavaka provodi uz potporu Climate Funda Britanske ambasade u Zagrebu.

Učenici su imali prilike čuti razmišljanja, aktivnosti i planove panelista Julija Domca iz Vijeća za energetsku tranziciju Predsjednika Republike Hrvatske, gđu. Helenu Walker-Fleming, zamjenicu Veleposlanika Ujedinjene kraljevine, gosp. Darka Tota iz Ministarstva znanosti i obrazovanja, Juliena Dossier iz francuske organizacije Renaissance Ecologique, Phila Korbela iz britanske organizacije The Carbon Literacy, Anu Robb (CO2go/La Révolution Albatros/Tatavaka) te predstavnike organizacija civilnog društva iz Hrvatske uključenih obrazovanje o održivosti i klimatskim promjenama.

Gosp. Julije Domac i gosp. Darko Tot posebno su pozdravili naše učenike i potaknuli ih na promišljanje o klimatskom obrazovanju i njihovom sudjelovanju u klimatskim akcijama.

Moderatorica je bila Ivana Kordić iz udruga CO2go i Tatavaka.

Nositelj projekta je udruga Tatavaka, a provodi ga s inicijativom Znanstvenici za klimu te organizacijama La Révolution Albatros i The Carbon Literacy Project.

« Srpanj 2021 »