DRŽAVNA MATURA 2019./2020.

Autor: Natalija Bingula, 2. 6. 2020.

Dragi maturanti!

Dana 8. lipnja 2020. g. ispitom iz Hrvatskog jezika A razine započinje državna matura. Ovom prilikom želimo vam dati neke upute.

1. Na ispite državne mature u školu treba doći najkasnije pola sata prije ispita. Na oglasnoj ploči škole nalazit će se popis učenika koji taj dan polažu ispit te naziv učionica u kojima će se ispiti odvijati. Nakon što ste provjerili u kojoj ste prostoriji na popisu, odlazite do te prostorije. Tu vas čeka dežurni profesor kojem pokazujete identifikacijski dokument i upućuje vas na vaše mjesto.

2. U ispitnoj prostoriji mobilni uređaj treba isključiti i odložiti na za to predviđeno mjesto. Ručni sat, torbu, slušalice, elektronske uređaje i ostalo također treba odložiti. Napominjemo da učenik ne smije imati mobitel kod sebe, a eventualno otkrivanje nepredanog mobitela ili drugih uređaja i stvari prouzročit će prekid ispita za dotičnog učenika.

3. Obavezno donesite kemijsku olovku koja piše crnom ili plavom bojom. U uputama za svaki ispit piše koji je još pribor dozvoljen za korištenje. Strogo se držite tih uputa. Provjerite još jednom je li vaš kalkulator dozvoljen. Svi se kalkulatori popisuju i prilikom otvaranja ispita u Nacionalnom centru provjerava se jeste li imali dozvoljen kalkulator. Ukoliko niste, ispit se poništava.

4. Sa sobom možete imati prozirnu plastičnu bočicu vode s koje je skinuta etiketa.

U našoj je školi tijekom godina provođenja državne mature uvijek sve bilo u redu. Sigurni smo da će tako biti i ove godine.

Svi radnici Srednje škole Zlatar žele vam puno uspjeha na ispitima državne mature.

Školsko ispitno povjerenstvo

« Listopad 2020 »