Literarni rad Tuga naše učenice Paule Sviben predložen za državnu smotru LiDraNo 2020.

Autor: Stela Markulin, 11. 3. 2020.

Na ovogodišnjoj županijskoj smotri LiDraNo, u Krapini 10. ožujka, učenici naše škole sudjelovali su u nekoliko kategorija.

Pojedinačnim scenskim nastupom predstavili su se učenici Ivona Plečko (mentorica prof. Martina Sviben) s monologom iz romana Ciganin, ali najljepši i Leon Juriša (mentorica prof. Marina Rod Kralj) s pjesmom Tvoja staza.  U kategoriji skupnih scenskih nastupa Dramska skupina naše škole amfiteatrom Srednje škole Krapina provozala je svoje kariole te zaradila simpatije publike i žirija dramsko-scenskom igrom Kariolom po svijetu. Nastupili su glumci Elena Matejaš, Ivona Piščak, Ana Pelko, Laura Šuštić, Laura Ožegović, Iva Mikulec, Dilara Kušić, Lana Orsag, Zvonimir Matejaš i Dorijan Čvek uz tehničku podršku Marte Macan i Lare Pugar, a učenike je pripremila mentorica prof. Ivančica Tomorad. Sve nastupe, uložen trud učenika i mentora pohvalio je stručni žiri.

Na Okruglom stolu za literarno stvaralaštvo osnovnih i srednjih škola pohvaljen je rad učenice Magdalene Krsnik Zelena jabuka i učenika Domagoja Brčića Osjećaj. Stručni je žiri istaknuo literarni rad Tuga učenice Paule Sviben te ga predložio za državnu smotru LiDraNo. Mentorice učenika bile su prof. Martina Sviben i prof. Marina Rod Kralj.

U novinarskoj konkurenciji pohvaljen je rad Rvatina Matije Varge pod mentorstvom prof. Kristine Belko- Krsnik.

Čestitamo svim učenicima i mentoricama, a posebno Pauli i njezinoj mentorici prof. Marini Rod Kralj.

Slike u fotogaleriji.

« Listopad 2020 »