DRŽAVNA MATURA 2017./2018.

Autor: Lidija Pelko, 4. 6. 2018.

Dragi maturanti!

Dana 7. lipnja 2018. g. ispitom iz Glazbene umjetnosti započinje državna matura. Ovom prilikom želimo vam dati neke upute.

1. Na ispite državne mature u školu treba doći najkasnije pola sata prije ispita. Na oglasnoj ploči škole nalazit će se popis učenika koji taj dan polažu ispit te naziv učionica u kojima će se ispiti odvijati. Nakon što ste provjerili u kojoj ste prostoriji na popisu, odlazite do te prostorije. Na vratima prostorije nalazit će se popis učenika i raspored sjedenja. Dvadesetak minuta prije početka ispita počinje prozivanje učenika. Sa sobom treba imati identifikacijski dokument koji ćete pokazati dežurnom profesoru.

2. U ispitnoj prostoriji mobilni uređaj treba isključiti i odložiti na za to predviđeno mjesto. Ručni sat, torbu, slušalice, elektronske uređaje i ostalo također treba odložiti. Napominjemo da učenik ne smije imati mobitel kod sebe, a eventualna zvonjava nepredanog mobitela prouzročit će prekid ispita za dotičnog učenika.

3. U uputama za svaki ispit piše koji je pribor dozvoljen za korištenje. Strogo se držite tih uputa. Obavezna je kemijska olovka crne ili plave boje. Provjerite još jednom je li vaš kalkulator dozvoljen. Svi se kalkulatori popisuju i prilikom otvaranja ispita u Nacionalnom centru provjerava se jeste li imali dozvoljen kalkulator. Ukoliko niste, ispit se poništava.

4. Sa sobom možete imati prozirnu plastičnu bočicu vode s koje je skinuta etiketa.

U našoj je školi tijekom godina provođenja državne mature uvijek sve bilo u redu. Sigurni smo da će tako biti i ove godine.

Svi radnici Srednje škole Zlatar žele vam puno uspjeha na ispitima državne mature.

Školsko ispitno povjerenstvo

« Listopad 2018 »