Ususret Božiću...

Autor: Ana Hudi, 10. 12. 2017.

Blagdansko je ozračje u zraku. Još jedno ljeto i jesen prohujali su, a da toga nismo bili ni svjesni. Božićne lampice krase nam učionice, a zvukovi božićnih pjesama samo što ne odzvanjaju školom.

Posebno je ovo vrijeme za svakoga. Dovoljna je samo šalica omiljenog toplog napitka, pucketanje vatre i već dobro poznati božićni filmovi. Mogli bismo reći „sve je isto ko' i lani“, ali opet izmami osmijeh na lice i unese toplinu oko srca.

Sretni smo što imamo krov nad glavom, toplinu doma, radost obitelji i zajedništvo prijatelja. No, znaš li da postoje tvoji vršnjaci koji to nemaju. Oni koji bi sve dali za zagrljaj, obitelj i radost božićnog doma. Upravo su nam oni ove školske godine posebno u mislima. Uključite se i pomozite nam da im barem nakratko izmamimo osmijeh. Malenim, skromnim darom uljepšat ćemo nečije blagdansko vrijeme. Pokazat ćemo im da nam je stalo i da nismo na njih zaboravili. Uključi se i djeluj, daj svoj doprinos u nekoj od božićnih aktivnosti ovog adventskog vremena u školi.

I ove godine škola organizira pregršt zbivanja i aktivnosti, kao npr. božićni sajam u organizaciji profesorica engleskog i njemačkog jezika, humanitarna akcija „Svim na zemlji mir, veselje“ za nezbrinutu djecu u domu u Hrvatskom Leskovcu te Caritasova akcija „Za 1000 radosti“. Caritasov moto ove godine je „Daruj i obraduj“, neka to bude i tvoj moto. Uključi se i djeluj!

« Siječanj 2018 »