OBAVIJEST MATURANTIMA O DRŽAVNOJ MATURI

Autor: Valentina Buden, 5. 6. 2017.

Dragi maturanti!
Dana 6. lipnja 2017. g. ispitom iz Psihologije u našoj školi započinje državna matura. Ovom prilikom želimo vam dati neke upute.
Na ispite mature u školu treba doći najkasnije pola sata prije ispita. Na oglasnoj ploči škole nalazit će se popis učenika koji taj dan polažu ispit te naziv učionica u kojima će se ispiti  odvijati.

Nakon što ste provjerili u kojoj ste prostoriji na popisu, odlazite do te prostorije. Na vratima prostorije nalazit će se popis učenika i raspored sjedenja.

Dvadesetak minuta prije početka ispita počinje prozivanje učenika.
Sa sobom treba imati identifikacijski dokument koji ćete pokazati dežurnom profesoru.
Mobitele treba isključiti i predati dežurnom profesoru. Ručni sat također treba predati dežurnom profesoru. Napominjemo da učenik ne smije imati mobitel kod sebe, a eventualna zvonjava nepredanog mobitela prouzročit će prekid ispita za dotičnog učenika.
Sa sobom možete imati prozirnu bočicu vode s koje je skinuta etiketa.
U uputama za svaki ispit piše koji je pribor dozvoljen za korištenje. Strogo se držite tih uputa.
Provjerite još jednom je li vaš kalkulator dozvoljen. Svi se kalkulatori popisuju i prilikom otvaranja ispita u Nacionalnom centru provjerava se jeste li imali dozvoljen kalkulator. Ukoliko niste, ispit se poništava.
U našoj je školi tijekom godina provođenja državne mature uvijek sve bilo u redu. Sigurni smo da će tako biti i ove godine.
Svi radnici Srednje škole Zlatar žele vam puno uspjeha na ispitima državne mature.

Školsko ispitno povjerenstvo

« Listopad 2017 »